Hannya.jpg

TENGU to manufaktura z Poznania założona przez Artura i Renatę Wojciechowskich. Ideą działania jest staranne połączenie klasycznego charakteru opraw z nowoczesnym podejściem do zagadnienia ochrony prezentowanych dzieł sztuki. Wierzymy i rozumiemy, że dobrze wykonana oprawa może mieć realny wpływ na sztukę.


GALERIE | KOLEKCJONERZY

Projektujemy i wytwarzamy ramy do fotografii i innych dzieł sztuki. Korzystamy z najwyższej jakości wyselekcjonowanego drewna, szkła muzealnego, bezkwasowych kartonów passe-partout oraz pozostałych, niezbędnych materiałów używanych do zamykania dzieł w ramy, mających właściwości wspierające ich ochronę.

Specjalizujemy się w wytwarzaniu współczesnych opraw drewnianych o właściwościach konserwatorskich. Nasze ramy dedykujemy galeriom, muzeom oraz wszystkim pragnącym chronić prezentowane dzieła sztuki.


RZEMIOSŁO

Zawsze pracujemy w litym drewnie. Nie dekorujemy naszych ram, nie nadajemy im wymyślnych kształtów, nigdy ich nie malujemy i nie zmieniamy naturalnego koloru. Mając do dyspozycji mnogość różniących się od siebie gatunków drewna, korzystamy z piękna jakie dała nam natura.

Strategia wytwarzania w naszej manufakturze jest bardzo intuicyjna. Opieramy ją głównie o zebrane doświadczenie, ale także własne potrzeby jako kolekcjonerów fotografii. Uzupełniając tradycyjne techniki rzemieślnicze nowoczesną technologią, możemy zaoferować unikalne ramy o charakterze znamiennym dla wyrobów rękodzielniczych.


DOŚWIADCZENIE

Wykonaliśmy oprawy wielu wystaw najważniejszych polskich fotografów współczesnych - Bogdana Dziworskiego, Bogdana Konopki, Pawła Żaka, Przemka Dzienisa, Wacława Wantucha, Pawła Jaszczuka, Sonii Szóstak, Tomasza Wysockiego i wielu innych. Od lat współpracujemy z Leica Gallery Warszawa. Byliśmy oficjalnym partnerem ramiarskim paryskich targów fotografii kolekcjonerskiej Fotofever, odbywających się corocznie w podziemiach Luwru. Nasze ramy towarzyszyły zdjęciom prezentowanym podczas targów AIPAD w Nowym Jorku. Współpracujemy z holenderskimi targami fotografii Unseen.

Oprawiamy zbiory najważniejszych kolekcjonerów fotografii w Polsce. Mamy doświadczenie w oprawie unikatowych i drogocennych fotografii i grafik kolekcjonerskich takich artystów jak Koudelka, Mapplethorpe, Picasso, Duda-Gracz, Erwitt, Burri, Franck, Webb, Shermann i wielu innych. Partnerujemy merytorycznie wybranym festiwalom fotografii w Europie. Śledzimy na bieżąco rynek fotografii kolekcjonerskiej i uczestniczymy regularnie we wszystkich najważniejszych imprezach branżowych na świecie. Sami kolekcjonujemy polską fotografię współczesną.